1368 MAJESTY TER #1368, Weston
$4,500 USD 4 2.5
Pictures
Map
Contact us
Schedule Tour
| Address | 1368 MAJESTY TER #1368, Weston |
| Building Name | SECTOR 2-PARCELS 21A 25 2 |
| Type of Property | Single Family Residence |
| Property Style | Single Family-Annual, House |
| Price | $4,500 |
| Sold on | 17th February, 2026 |
| Sold Price | $4,500 |
| Property Status | Rented |
| MLS Number | A11924018 |
| Bedrooms Number | 4 |
| Full Bathrooms Number | 2 |
| Half Bathrooms Number | 1 |
| Living Area | 2450 |
| Lot Size | 7709 |
| Year Built | 2000 |
| Garage Spaces Number | 1 |
| Rent Period | Annually |
| Folio Number | 503902022370 |
| Zoning Information | R-1 |
| Days on Market | 43 |
Detailed Description: Welcome to your dream home in Weston – a beautiful city adorned with parks, charming avenues, restaurants, and excellent schools close to home! This Single-Family Residence has 4 Bedrooms, 2 Full Bathrooms, a 1/2 Bathroom, and the Master Bedroom is conveniently located downstairs. Corner house with patio and grill.
Internet
Pets Allowed
Property added to favorites
Loan
Mortgage
Expert
Hide
Address Information
| State | Florida |
| City | Weston |
| County | Broward County |
| Zip Code | 33327 |
| Address | 1368 MAJESTY TER |
| Zip Code (4 Digits) | 2313 |
Financial Information
| Price | $4,500 |
| Price per Foot | $0 |
| Sold on | 17th February, 2026 |
| Sold Price | $4,500 |
| Folio Number | 503902022370 |
| Rent Period | Annually |
Full Descriptions
| Detailed Description | Welcome to your dream home in Weston – a beautiful city adorned with parks, charming avenues, restaurants, and excellent schools close to home! This Single-Family Residence has 4 Bedrooms, 2 Full Bathrooms, a 1/2 Bathroom, and the Master Bedroom is conveniently located downstairs. Corner house with patio and grill. |
| Property View | None |
| Roof Description | Curved / S-Tile Roof |
| Floor Description | Ceramic Floor, Wood |
| Interior Features | First Floor Entry |
| Furnished Information | Unfurnished |
| Equipment Appliances | Dishwasher, Dryer, Electric Water Heater, Microwave, Electric Range, Refrigerator, Washer |
| Cooling Description | Central Air |
| Heating Description | Central |
| Water Description | Well |
| Sewer Description | Sewer |
| Parking Description | 2 Spaces, Covered, No Rv / Boats, No Trucks / Trailers |
| Pet Restrictions | Dogs OK |
Property parameters
| Bedrooms Number | 4 |
| Full Baths Number | 2 |
| Half Baths Number | 1 |
| Living Area | 2450 |
| Lot Size | 7709 |
| Zoning Information | R-1 |
| Year Built | 2000 |
| Type of Property | Single Family Residence |
| Style | Single Family-Annual, House |
| Building Name | SECTOR 2-PARCELS 21A 25 2 |
| Development Name | SECTOR 2-PARCELS 21A 25 2 |
| Construction Type | CBS Construction |
| Garage Spaces Number | 1 |
| Listed with | One Sotheby’s International Realty |