113 DANIELLE CT, Weston
$3,400 USD 3 2
Pictures
Map
Contact us
Schedule Tour
| Address | 113 DANIELLE CT, Weston |
| Building Name | BONAVENTURE 82-43B TR 10A |
| Type of Property | Single Family Residence |
| Property Style | Single Family-Annual, House |
| Price | $3,400 |
| Sold on | 9th March, 2026 |
| Sold Price | $3,300 |
| Property Status | Rented |
| MLS Number | A11923231 |
| Bedrooms Number | 3 |
| Full Bathrooms Number | 2 |
| Living Area | 1305 |
| Lot Size | 1800 |
| Year Built | 1998 |
| Garage Spaces Number | 1 |
| Rent Period | Annually |
| Folio Number | 504006060080 |
| Zoning Information | RES |
| Days on Market | 23 |
Detailed Description: **Welcome to Turtle Run! ** This charming canal-front home in the heart of Weston is **available now** and features 3 bedrooms, 2 bathrooms, and a 1-car garage. Enjoy a modern kitchen with stainless steel appliances and granite countertops, tile flooring in the main living areas, and laminate floors in all bedrooms. Both bathrooms are beautifully renovated, making this home completely move-in ready. Ideally located near Weston’s top-rated schools, Residents also enjoy access to the Bonaventure Town Center Club, offering a gym, Olympic-size pool, tennis, racquetball, bowling.
Internet
Waterfront
Pets Allowed
Property added to favorites
Loan
Mortgage
Expert
Hide
Address Information
| State | Florida |
| City | Weston |
| County | Broward County |
| Zip Code | 33326 |
| Address | 113 DANIELLE CT |
| Zip Code (4 Digits) | 1065 |
Financial Information
| Price | $3,400 |
| Price per Foot | $0 |
| Sold on | 9th March, 2026 |
| Sold Price | $3,300 |
| Folio Number | 504006060080 |
| Rent Period | Annually |
Full Descriptions
| Detailed Description | **Welcome to Turtle Run! ** This charming canal-front home in the heart of Weston is **available now** and features 3 bedrooms, 2 bathrooms, and a 1-car garage. Enjoy a modern kitchen with stainless steel appliances and granite countertops, tile flooring in the main living areas, and laminate floors in all bedrooms. Both bathrooms are beautifully renovated, making this home completely move-in ready. Ideally located near Weston’s top-rated schools, Residents also enjoy access to the Bonaventure Town Center Club, offering a gym, Olympic-size pool, tennis, racquetball, bowling. |
| How to Reach | ROYAL PALM BLVD TO SADDLE CLUB RD. TURN EAST TO RACQUET CLUB RD, TURN LEFT, COMMUNITY WILL BE ON THE LEFT NORTH OF BLATT BLVD. The monthly landscaping fee is already included in the monthly rent. |
| Property View | Canal, Lake |
| Water Access | None |
| Waterfront Description | Canal Front |
| Design Description | First Floor Entry, Old Spanish |
| Roof Description | Curved / S-Tile Roof |
| Floor Description | Ceramic Floor |
| Interior Features | First Floor Entry, Built-in Features, Cooking Island, Walk-In Closet (s) |
| Exterior Features | Screened Balcony |
| Furnished Information | Unfurnished |
| Equipment Appliances | Dishwasher, Disposal, Electric Water Heater, Microwave, Electric Range, Refrigerator |
| Amenities | Clubhouse, Maintained Community, Other Membership Available |
| Cooling Description | Central Air |
| Heating Description | Central |
| Water Description | Municipal Water |
| Sewer Description | Sewer |
| Parking Description | 2 Spaces, Additional Spaces Available, No Trucks / Trailers |
| Pet Restrictions | Restrictions Or Possible Restrictions |
Property parameters
| Bedrooms Number | 3 |
| Full Baths Number | 2 |
| Balcony Includes | 1 |
| Living Area | 1305 |
| Lot Size | 1800 |
| Zoning Information | RES |
| Year Built | 1998 |
| Type of Property | Single Family Residence |
| Style | Single Family-Annual, House |
| Building Name | BONAVENTURE 82-43B TR 10A |
| Development Name | BONAVENTURE 82-43B TR 10A,TURTLE RUN |
| Construction Type | CBS Construction |
| Stories Number | 1 |
| Garage Spaces Number | 1 |
| Listed with | Coldwell Banker Realty |