1510 ZENITH WAY #1510, Weston
$4,900 USD 5 2.5
Pictures
Map
Contact us
Schedule Tour
| Address | 1510 ZENITH WAY #1510, Weston |
| Building Name | SECTOR 2-PARCELS 21A 25 2 |
| Type of Property | Single Family Residence |
| Property Style | Single Family-Annual, House |
| Price | $4,900 |
| Previous Price | $5,100 (83 days ago) |
| Sold on | 7th January, 2026 |
| Sold Price | $5,000 |
| Property Status | Rented |
| MLS Number | A11782786 |
| Bedrooms Number | 5 |
| Full Bathrooms Number | 2 |
| Half Bathrooms Number | 1 |
| Living Area | 2527 |
| Lot Size | 4081 |
| Year Built | 1999 |
| Garage Spaces Number | 2 |
| Rent Period | Annually |
| Folio Number | 503902020660 |
| Zoning Information | R-1 |
| Days on Market | 83 |
Detailed Description: Nestled in a quiet cul-de-sac in the desirable Savanna community, this bright and airy 5 bedroom (4 bedroom + huge den that can be used as a bedroom or an office) 2.5 baths will cater to all your family needs. Feel instantly welcome as you enter the house. The formal living room has volume ceiling that opens up to the formal dining room and 2nd floor hallway. The kitchen is equipped with newer stainless steel appliances, wood cabinets and white quartz countertop which opens up to the breakfast area and family room. Modern light fixtures have been upgraded in the kitchen and formal dining room. Master bedroom is on the 1st floor with secondary bedrooms upstairs. Enjoy the convenience of a small playground in the cul-de-sac or indulge in the resort style amenities at the clubhouse and community pool.
Internet
Pets Allowed
Property added to favorites
Loan
Mortgage
Expert
Hide
Address Information
| State | Florida |
| City | Weston |
| County | Broward County |
| Zip Code | 33327 |
| Address | 1510 ZENITH WAY |
| Zip Code (4 Digits) | 2325 |
Financial Information
| Price | $4,900 |
| Price per Foot | $0 |
| Previous Price | $5,100 |
| Sold on | 7th January, 2026 |
| Sold Price | $5,000 |
| Folio Number | 503902020660 |
| Rent Period | Annually |
Full Descriptions
| Detailed Description | Nestled in a quiet cul-de-sac in the desirable Savanna community, this bright and airy 5 bedroom (4 bedroom + huge den that can be used as a bedroom or an office) 2.5 baths will cater to all your family needs. Feel instantly welcome as you enter the house. The formal living room has volume ceiling that opens up to the formal dining room and 2nd floor hallway. The kitchen is equipped with newer stainless steel appliances, wood cabinets and white quartz countertop which opens up to the breakfast area and family room. Modern light fixtures have been upgraded in the kitchen and formal dining room. Master bedroom is on the 1st floor with secondary bedrooms upstairs. Enjoy the convenience of a small playground in the cul-de-sac or indulge in the resort style amenities at the clubhouse and community pool. |
| How to Reach | Follow GPS directions. Savanna is a guard gated community. Present business card and ID at gate. Please have your clients drive behind you. Thank you for showing. |
| Property View | Garden |
| Design Description | First Floor Entry |
| Roof Description | Barrel Roof |
| Floor Description | Tile |
| Interior Features | First Floor Entry, Den / Library / Office, Family Room |
| Furnished Information | Unfurnished |
| Equipment Appliances | Electric Water Heater, Dishwasher, Disposal, Dryer, Microwave, Electric Range, Refrigerator, Washer |
| Amenities | Child Play Area, Clubhouse, Community Pool, Management On Site |
| Cooling Description | Electric |
| Heating Description | Electric |
| Water Description | Municipal Water |
| Sewer Description | Sewer |
| Parking Description | 2 Spaces, Parking Garage |
| Pet Restrictions | Restrictions Or Possible Restrictions |
Property parameters
| Bedrooms Number | 5 |
| Full Baths Number | 2 |
| Half Baths Number | 1 |
| Living Area | 2527 |
| Lot Size | 4081 |
| Zoning Information | R-1 |
| Year Built | 1999 |
| Type of Property | Single Family Residence |
| Style | Single Family-Annual, House |
| Building Name | SECTOR 2-PARCELS 21A 25 2 |
| Development Name | SECTOR 2-PARCELS 21A 25 2,Savanna |
| Construction Type | CBS Construction |
| Stories Number | 2 |
| Garage Spaces Number | 2 |
| Listed with | RE/MAX Direct |